جهت ورود به صفحه پذیرش مقطع، بر روی پیوند مقطع مربوطه کلیک نمایید

پذیرش در دبستان دوره 1

پیش‌دبستانی، دوم و سوم

پذیرش در دبستان دوره 2

چهارم، پنجم و ششم

پذیرش در دبیرستان دوره 1

 هفتم، هشتم و نهم

پذیرش در دبیرستان دوره 2

پایه دهم و یازدهم

زمانبندی پذیرش

مراحل پذیرش / پایهپیش دبستاندوم تا ششمهفتمهشتم و نهمدهم و یازدهم
شروع پذیرش20 بهمن 14011 اسفند 14011 اسفند 14011 اسفند 14011 اسفند 1401
پایان پذیرش20 فروردین 140215 اردیبهشت 140231 فروردین 140215 اردیبهشت 14028 اردیبهشت 1402

آشنایی با مؤسسه فرهنگی روزبه

مجتمع آموزشی روزبه در سال ۱۳۶۸ فعّالیّت خود را آغاز نمود. این مجتمع که به مناسبت بزرگداشت استاد رضا روزبه، نام این آموزگار فداکار و پرتلاش را برای خود برگزیده است، با هدف ایجاد محیطی آموزشی برای تربیت و تعلیم کودکان و دانش‌آموزان ایران اسلامی تاسیس گردیده است.
فلسفه و نگرش حاکم بر سیاستگذاری‌ها و فعّالیّت‌های مجتمع، برنامه‌ریزی برای استفاده هرچه بیشتر و بهتر از دوران تحصیل دانش‌آموزان می‌باشد. دورانی که دانش‌آموز مناسب‌ترین شرایط جهت آموختن و شکل‌گیری قابلیت‌ها و استعدادهای خود را داراست. به همین منظور مدیریت مجتمع از آغاز تاسیس تلاش داشته تا موجبات آموزش و فراگیری هرچه بیشتر و بهتر را برای دانش‌آموزان روزبه فراهم آورده و از این دوران حساس و تاثیرگذار زندگی تک تک دانش‌آموزان خود جهت رشد و شکوفائی استعدادهای ایشان استفاده نماید.
بر اساس همین دیدگاه برنامه آموزشی در مجتمع روزبه به محتوای استاندارد و مدون اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش خلاصه نشده و در هر مقطع با در نظر گرفتن شرایط و سن دانش‌آموزان برنامه‌های مختلف آموزشی و پرورشی جهت تعمیق معلومات و همچنین تعلیم علوم، فنون و مهارت‌های مختلف که احیانا در برنامه معمول آموزش کشور وجود ندارد پرداخته می‌شود.

آموزش‌های تکمیلی

از آن‌جا که نیازهای آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان فراتر از برنامه مصوّب آموزش و پرورش است، برنامه‌های تکمیلی متعددی در مؤسسه فرهنگی روزبه به صورت متمرکز برنامه‌ریزی می‌شود و تلاش می‌شود تا مهارت‌های دانش‌آموزان در زمینه‌های گوناگون و با یک نگاه کلان در طول مدت زمان 12 ساله تحصیل در مؤسسه ارتقا یابد. مؤسسه با توجّه به امکانات و توانمندی‌های خود، این فعّالیت‌های آموزشی را در جهت تکمیل برنامه‌های رسمی آموزشی در نظر گرفته است و این موارد را در برنامه هفتگی یا فوق‌برنامه دانش‌آموزان گنجانده است. به طور مشخّص، آموزش زبان انگلیسی، رایانه، قرآن، ورزش، هنر و علوم و آزمایشگاه از جمله مواردی است که در مؤسسه با یک نگاه کلان مورد توجه قرار گرفته است.

زندگی دانش‌آموزی

دانش‌آموزان مدرسه روزبه، بخش قابل توجّهی از زمان روزانه خود را در مدرسه می‌گذرانند. اگرچه درس و آموزش‌های رسمی نقش پررنگی در این زندگی دارد، اما در کنار آن فعّالیّت‌های متنوعی برنامه‌ریزی شده است تا با توجّه به سایر ابعاد شخصیّتی دانش‎‌آموزان و نیاز به ایجاد فضایی جهت پیگیری و بروز مهارت‌های غیردرسی ایشان در قالب این فعّالیت‌های فردی یا گروهی، از این حضور مستمر در فضای مدرسه به بهترین وجه استفاده شود.

مقاطع تحصیلی

مؤسسه فرهنگی روزبه، خدمات آموزشی و فرهنگی خود را برای تمام سال‌های تحصیل دانش‌آموزان از پیش‌دبستانی تا پایه دوازدهم ارائه می‌کند. مقاطع تحصیلی در مؤسسه به چهار مقطع دبستان 1 (پیش‌دبستانی، اول و دوم)، دبستان 2 (سوم تا پنجم)، دبیرستان 1 (ششم تا هشتم) و دبیرستان 2 (نهم تا دوازدهم) تقسیم می‌شود.

دبستان دوره 1

پایه‌های پیش‌دبستانی، اول و دوم در مقطع دبستان دوره 1 قرار دارند. البته با توجّه به شرایط ویژه پیش‌دبستانی، مجموعه فعّالیت‌های این پایه با سایر پایه‌ها از نظر زمان و مکان برگزاری و نوع فعّالیت‌ها کمی تفاوت دارد. 4 کلاس 20 نفره برای پیش‌دبستان و 2 کلاس 30 نفره برای هر یک از پایه‌های اول و دوم در نظر گرفته شده است. برای آشنایی با این مقطع به سایت دبستان دوره 1 مراجعه فرمایید.

دبستان دوره 2

پایه‌های سوم تا پنجم دبستان در مقطع دبستان دوره 2 قرار دارند که هر پایه از دو کلاس حدوداً 30 نفره تشکیل شده است. برای آشنایی با این مقطع به سایت دبستان دوره 2 مراجعه فرمایید.

دبیرستان دوره 1

پایه‌های ششم تا هشتم در مقطع دبیرستان دوره 1 قرار دارند. پایه‌ ششم از دو کلاس 30 نفره تشکیل شده است، اما با ثبت‌نام ورودی‌های جدید، در پایه‌های هفتم و هشتم 3 کلاس 30 نفره تشکیل می‌شود.. برای آشنایی با این مقطع به سایت دبیرستان دوره 1 مراجعه فرمایید.

دبیرستان دوره 2

پایه‌های نهم تا دوازدهم در مقطع دبیرستان دوره 2 قرار دارند. پایه‌ نهم از سه کلاس 30 نفره تشکیل شده است، ولی سایر پایه‌ها از 2 کلاس 30 نفره تشکیل می‌شود؛ البته دانش‌آموزان با ورود به پایه دهم و انتخاب رشته، در دو رشته ریاضی و تجربی طبقه‌بندی می‌شوند. برای آشنایی با این مقطع به سایت دبیرستان دوره 2 مراجعه فرمایید.

در جدول زیر امکانات مقاطع تحصیلی، به تفکیک قابل ملاحظه است.

فضادبستان دوره 1دبستان دوره 2دبيرستان دوره 1دبيرستان دوره 2جمع
كلاس درس8991036
آزمايشگاه1226
كارگاه كامپيوتر2114
كتابخانه11114
سالن مطالعه---22
سالن اجتماعات11-2
حياط11114
حياط سرپوشیده11114
ناهارخوري1113
سالن امتحانات--112
نمازخانه11114
كارگاه حرفه‌وفن-11-2
كارگاه هنر22--4
سالن ژیمناستیک-1--1
گلخانه-1--1
پرنده سرا1---1

امکانات مؤسسه

تلاش ما در مؤسسه فرهنگی روزبه همواره بر این بوده است که بهترین امکانات مورد نیاز را برای پشتیبانی از فعّالیت‌های آموزشی و تربیتی مجموعه به خدمت بگیریم. مختصری از امکانات مؤسسه به شرح زیر است:

مجموعه ورزشی بامداد

اردوگاه جاجرود

آشپزخانه

سرور و زیرساخت شبکه

امکانات زیربنایی

فروشگاه گلستان

واحدهای مؤسسه

بخش قابل توجهی از فعّالیت‌های مؤسسه فرهنگی روزبه به صورت متمرکز و در قسمت اداری مجموعه انجام می‌شود تا برنامه‌ریزی‌های کلان مؤسسه و پشتیبانی از فعّالیت‌های مقاطع مختلف تحصیلی با کیفیت بهتری انجام شود.

امور اداری

امور آموزشی

امور فرهنگی

امور مالی

امور فناوری اطلاعات

دانش‌آموختگان روزبه

ثمره تمامی فعّالیت‌های آموزشی و تربیتی مؤسسه روزبه،‌ دانش‌آموختگان این مؤسسه می‌باشند و کلیّه برنامه‌ریزی‌های مؤسسه در راستای تربیت دانش‌آموختگانی متعهد،‌ توانمند و متخصص و آماده‌سازی ایشان برای ایفای نقش مفید در جامعه است. اگرچه ارتباط رسمی میان مدرسه و دانش‌آموختگان پس از فراغت ایشان از تحصیل پایان می‌یابد، اما این ارتباط در قالب‌های دیگری همچنان ادامه دارد. بسیاری از فعّالیت‌های جمعی دانش‌آموختگان روزبه که به همّت خود ایشان در موارد با هماهنگی و همکاری مؤسسه برگزار می‌شود، نقش مهمی در حفظ پیوند میان جمع دانش‌آموختگان روزبه دارد. از جمله فعّالیت‌های دانش‌آموختگان روزبه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فعّالیت‌های خیریه و نیکوکارانه

  • برگزاری برنامه افطاری سالیانه در ماه مبارک رمضان

  • فعّالیت‌های ورزشی مستمر کوه‌پیمایی، شنا، بسکتبال، والیبال و فوتبال

  • همکاری با مؤسسه در قالب تدریس و …

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به پیوندهای زیر مراجعه کنید.

آمار قبولی در دانشگاه
آمار محصلین
فعالیتهای خیریه
فایل آشنایی با مؤسسه