فعّالیت‌های عام‌المنفعه و نیکوکاری

یاری‌رسانی به هم‌نوعان و نیازمندان جزء مهمی از تکالیف شرعی و مورد تأکید بزرگان دین و اخلاق بوده است. مؤسسه فرهنگی روزبه نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود، علاوه بر تربیت جوانانی توانمند و متعهّد برای اعتلای فردای این سرزمین، می‌کوشد نسبت به آلام و دردهای هم‌وطنان حساس بوده و به حد توان در راستای تسکین این دردها گام بردارد. علاوه بر این، مؤسسه روزبه به عنوان یک مرکز آموزشی – تربیتی، موظف است روحیه نوع‌دوستی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی را در دانش‌آموزان به وجود آورده و ایشان را از همین سنین کودکی و نوجوانی، با انفاق و یاری‌رساندن به محرومان آشنا نماید. به همین خاطر، پروژه‌های نیکوکارانه مختلفی در مقاطع مختلف تحصیلی در مؤسسه انجام می‌شود که توضیحات آن در ادامه آمده است:

پروژه‌های عمرانی

پروژه‌های عمرانی مناطق محروم

ساخت اماکن مورد نیاز در مناطق محروم یا آسیب‌دیده یکی از جدی‌ترین فعّالیت‌های این حوزه در مؤسسه است. به لطف خدا و با همراهی خیّرین و همّت جمعی از دانش‌آموختگان مؤسسه تاکنون اماکنی نظیر خانه بهداشت و مدرسه در استان‌هایی نظیر گلستان، بوشهر، کرمان و قزوین احداث شده است و به بهره‌برداری رسیده است. همچنین در حال حاضر پروژه ساخت مدارس در استان کرمانشاه در حال انجام است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پروژه‌های جاری و سابقه گروه، به صفحه اختصاصی گروه پروژه‌های عمرانی مناطق محروم مراجعه فرمایید.

تهیه ارزاق نیازمندان

بسته‌های ارزاق برای نیازمندان

توجّه به نیازمندان از وظایف مهم ما شیعیان است و از همین رو، دانش‌آموزان و اولیای مدرسه روزبه با اقتدا به پیشوایان و بزرگان دین، تلاش می‌نمایند این وظیفه دینی و انسانی خود را انجام دهند. یکی از فعّالیت‌های جاری مؤسسه در مقاطع دبیرستان 1 و 2، تهیّه، بسته‌بندی و توزیع بسته‌های ارزاق در مناطق محروم حاشیه شهر تهران است. خرید ارزاق توسط مؤسسه و با پشتیبانی مالی خانواده‌های دانش‌آموزان و سایر خیّرین انجام می‌شود و خود دانش‌آموزان در مراحل گوناگون این برنامه، از جمع‌آوری کمک‌های نقدی تا بسته‌بندی و توزیع این بسته‌ها در محل، مشارکت دارند و این مشارکت تأثیر به سزایی در تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانش‌آموزان دارد.

اکرام ایتام

هر یک از دوره‌های دانش‌آموزی در مدرسه به صورت ماهیانه وجوهی را جمع‌آوری کرده و مطابق روال مشخصی به حساب ایتامی در اقصی نقاط کشور واریز کرده و از این عزیزان پشتیبانی مالی (به ویژه در زمینه هزینه‌های تحصیل) می‌نماید. به این ترتیب هر دوره چند نفر از این ایتام عزیز را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.