فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ( 5 _ انشراح )

اولیای ارجمند

با اهدای سلام و آرزوی بهره‌مندی از برکات ماه پرفیض رجب و با امید به دفع بلایا و بازگشت آرامش و سلامت به جامعه، همان‌گونه که مطّلع هستید به دلیل وقفه‌های مکرّر ناشی از آلودگی هوا، برف و اینک شیوع بیماری، روند آموزش و یادگیری دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری، با اختلال جدّی مواجه شده است.

از طرف دیگر نامشخّص بودن بازه و ادامه‌ی این وضعیّت، برنامه‌ریزی مدرسه را برای «آموزش مؤثّر و پایدار» تقریباً غیرممکن ساخته است.

با وجود این، مؤسّسه فرهنگی روزبه برحسب شرایط موجود و با هدف حفظ سلامت دانش‌آموزان و نیز جلوگیری از ورود آسیب‌های بیشتر به امر آموزش ، تصمیمات زیر را اتخاذ کرده که در صورت بازگشایی مدارس (و تا زمان رفع محدودیّت) آن‌ها را به موقع اجرا می‌گذارد.

الف) ساعت کار کلیه مقاطع تحصیلی به ظهر تقلیل پیدا می‌کند.

ب) سرویس‌های رفت و آمد طبق برنامه‌ی جدید عمل می‌نمایند.

ج) برگزاری نماز جماعت و جلسات دانش‌افزایی اولیا و همین‌طور سرویس ناهار مؤسّسه در طول این دوره لغو می‌گردد.

د) در بخش آموزش، اولویّت مؤسّسه، پیش‌بینی و تمهید مقدّماتِ لازمی است که با پیاده‌سازی آن ضمن حفظ ارتباط با دانش‌آموزان، بتواند از کیفیّت روند آموزش معمول خود مراقبت نماید. بر این اساس همه دروس در پایه‌ی دوازدهم، و دروس اصلی در دبیرستان دوره 1 و دبیرستان دوره 2 از اولویّت ویژه‌ای برخوردار خواهند بود که در صورت تداوم تعطیلات، با توجّه به پیش‌بینی‌های انجام شده از طریق آموزشِ غیرحضوری به اجرا درخواهد آمد.

در مقطع دبستان دوره ۱ و دبستان دوره ۲ نیز آموزش‌های عمومی در قالب فعّالیّت‌های متنوّع و سرگرم‌کننده پیش‌بینی شده است.

٭ لازم به ذکر است که اقدامات و تصمیمات آموزشی فوق منطبق با شرایط اضطراری فعلی اتخاذ شده و بدیهی است که انتظارات آموزشی مؤسّسه را به طور کامل برآورده نمی‌کند.

در پایان امیدواریم با یاری و فضل خداوند متعال هرچه سریع‌تر با گذر از شرایط موجود، روند آموزشی را با همان قوام و استحکام پیشین پی بگیریم، حتّی اگر ادامه این مسیر به فعّالیّت‌های تابستانی منتهی گردد.

سلامتی همگان را از درگاه خداوند منّان خواستاریم.

مؤسّسه فرهنگی روزبه