درباره مؤسسه فرهنگی روزبه

مجتمع آموزشی روزبه در سال ۱۳۶۸ فعّالیّت خود را آغاز نمود. این مجتمع که به مناسبت بزرگداشت استاد رضا روزبه، نام این آموزگار فداکار و پرتلاش را برای خود برگزیده است، با هدف ایجاد محیطی آموزشی برای تربیت و تعلیم کودکان و دانش‌آموزان ایران اسلامی تاسیس گردیده است.
فلسفه و نگرش حاکم بر سیاستگذاری‌ها و فعّالیّت‌های مجتمع، برنامه‌ریزی برای استفاده هرچه بیشتر و بهتر از دوران تحصیل دانش‌آموزان می‌باشد. دورانی که دانش‌آموز مناسب‌ترین شرایط جهت آموختن و شکل‌گیری قابلیت‌ها و استعدادهای خود را داراست. به همین منظور مدیریت مجتمع از آغاز تاسیس تلاش داشته تا موجبات آموزش و فراگیری هرچه بیشتر و بهتر را برای دانش‌آموزان روزبه فراهم آورده و از این دوران حساس و تاثیرگذار زندگی تک تک دانش‌آموزان خود جهت رشد و شکوفائی استعدادهای ایشان استفاده نماید.
بر اساس همین دیدگاه برنامه آموزشی در مجتمع روزبه به محتوای استاندارد و مدون اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش خلاصه نشده و در هر مقطع با در نظر گرفتن شرایط و سن دانش‌آموزان برنامه‌های مختلف آموزشی و پرورشی جهت تعمیق معلومات و همچنین تعلیم علوم، فنون و مهارت‌های مختلف که احیانا در برنامه معمول آموزش کشور وجود ندارد پرداخته می‌شود.

ایجاد محیط تربیتی در جهت رشد محصّلین به گونه‌ای که با توانمندی علمی، روحی و جسمی، و برخورداری از دانشِ روز و درک صحیح از وظیفه و مسئولیت خویش، زندگی دنیوی و اخروی نیکویی داشته و انسان مفیدی برای خود، خانواده و جامعه باشند.

موسسه فرهنگی روزبه به عنوان یکی از مؤسسه‌های پیشرو در ایران، محیط یادگیری ویژه‌ای را برای فعّالیت حدود 1000 دانش‌آموز در سال فراهم می‌کند تا ایشان را در سطح فردی با ایمان و توانمند و در سطح اجتماعی تأثیرگذار و متعهد تربیت نماید.