کلاس رایانه دبیرستان دوره 2

با توجه به این که در زندگی امروز رایانه و نرم‌افزارهای مختلف رایانه‌ای بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی همه ما شده است، آموزش رایانه در مؤسسه روزبه نیز بخش مهمی از آموزش‌های تکمیلی می‌باشد که از سال‌های ابتدایی دبستان تا آخرین سال‌های دبیرستان ارائه می‌گردد. در مقطع دبیرستان ۲ و با توجه به شرایط سنی دانش‌آموزان، برنامه‌های آموزشی متنوعی در این زمینه برای دانش‌آموزان برنامه‌ریزی و اجرا می‌گردد.
در برنامه هفتگی دانش‌آموزان پایه‌های نهم تا یازدهم دو زنگ به آموزش رایانه اختصاص یافته است که توضیحات بیشتر در مورد آن‌ها ذیل عنوان «کلاس‌های آموزشی» آمده است. بخش دیگری از آموزش‌های تکمیلی، تحت عنوان کلاس‌های فوق‌برنامه و برای دانش‌آموزان علاقه‌مند ارائه می‌گردد.

همچنین با توجه به آموزش‌های ارائه شده در زمینه مهارت‌های ICDL، دانش‌آموزان با شرکت در آزمون‌های مربوطه در خود مدرسه، می‌توانند این گواهینامه بین‌المللی در زمینه کار با رایانه را دریافت نمایند.

کلاس‌های آموزشی

کلاس‌های رایانه دبیرستان ۲، دو زنگ در هفته برای دانش‌آموزان پایه‌های نهم تا یازدهم برگزار می‌شود. تمامی این کلاس‌های به صورت عملی و در محیط کارگاه رایانه برگزار شده و دانش‌آموزان هم‌زمان با یادگیری مطالب، آن‌ها را به صورت عملی به‌ کار گرفته و تمرین می‌نمایند.
کارگاه رایانه دبیرستان دوره ۲، مجهز به ۱۵ دستگاه رایانه برای استفاده دانش‌آموزان و یک دستگاه برای دبیر بوده و همچنین به تخته هوشمند و ویدئو پروژکتور نیز مجهز می‌باشد.

کلاس های کامپیوتر

کلاس‌های فوق‌برنامه

برخی مهارت‌های تکمیلی رایانه که امکان ارائه عمومی آن‌ها وجود ندارد، در قالب کلاس‌های فوق‌برنامه برای دانش‌آموزان علاقه‌مند برگزار می‌گردد. برخی از این دوره‌ها عبارتند از:

  • – ویرایش تصویر با نرم‌افزار فتوشاپ (مقدماتی و پیشرفته)
  • – برنامه‌نویسی پیشرفته
  • – آموزش بانک اطلاعاتی به کمک نرم‌افزار Microsoft Access
  • – طراحی وب پیشرفته
  • – شبکه کاربردی (مقدماتی و پیشرفته)

برای اطلاع بیشتر در مورد کلاس‌های فوق‌برنامه دبیرستان ۲ می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

مسابقات برنامه‌نویسی

یکی از فعّالیّت های جانبی مربوط به آموزش رایانه در دبیرستان دوره ۲، برگزاری سالانه مسابقات برنامه‌نویسی به عنوان یکی از بخش‌های مجموعه مسابقات پرورشی است.
این مسابقات در قالب گروه‌های سه‌نفره از هر یک از کلاس‌های نهم تا یازدهم برگزار می‌شود.
در این مسابقات دانش‌آموزان بایستی مسائلی را که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد در کمترین زمان و به کمک برنامه‌نویسی حل نمایند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد  مسابقات پرورشی ، کلیک نمایید.

گواهینامه ICDL

ICDL مخفف عبارت International Computer Driving Licence و به معنای «گواهینامه‌ی بین‌المللی کاربری کامپیوتر» است که به عنوان یک معیار بین‌المللی در ارزشیابی مهارت‌های کاربر در کار با کامپیوتر، در سراسر جهان شناخته شده و مدرکی معتبر و مهم و مورد تأیید دولت‌ها، سازمان‌های بین‌المللی و بسیاری از مراکز دانشگاهی می‌باشد.

مدرک ICDL در موسسه روزبه

این استاندارد آموزشی توسط ۱۴۱ کشور دنیا به عنوان سواد دیجیتالی پذیرفته شده است و هم اکنون در سطح جهانی توسط بنیاد ICDL جهانی پشتیبانی می‌شود. مؤسسه روزبه نیز با دریافت مجوز رسمی از این بنیاد، به برگزاری آزمون‌ها و ارائه گواهینامه‌های مرتبط با این استاندارد بین‌المللی می‌پردازد.
این گواهینامه تصدیق می‌نماید که دارنده‌ی آن دارای صلاحیت کامل در کار با کامپیوتر شخصی و برنامه‌های معمول آن بوده و از مفاهیم اساسی IT اطّلاع دارد.
دبیرستان روزبه در کنار برنامه درسی رسمی اقدام به برگزاری آزمون‌های ICDL و ارائه گواهینامه به دانش‌آموزان می‌نماید. دانش‌آموزان در هر نیم‌سال تحصیلی از مقطع دبیرستان در یکی از آزمون‌های مهارت‌های ICDL شرکت می‌نمایند و به این ترتیب می‌توانند در سال دهم موفق به دریافت کامل گواهینامه ICDL شوند.

شش مهارت ICDL که در این گواهینامه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد عبارتند از: