اردوها و بازدیدها

دبیرستان روزبه در کنار فعّالیّت‌های گسترده آموزشی، همه ساله و با توجه به شرایط سنّی و آموزشی دانش‌آموزان، تعدادی برنامه اردویی در خارج از فضای مدرسه و بعضاً خارج از شهر تهران پیش‌بینی و برگزار می‌نماید. این برنامه‌ها و اردوها با هدف ایجاد بستری مناسب برای ارتقای روحیه جمع‌پذیری، افزایش نشاط و سلامت روانی و آشنایی با برخی اماکن تاریخی، مذهبی و صنعتی، برگزار می‌گردد. بعضی از این اردوها به صورت همگانی، بعضی دیگر به صورت اختیاری و دسته‌ای دیگر به صورت تشویقی برگزار می‌گردد.

دانش‌آموزان پایه‌های نهم تا یازدهم هر سال یک سفر پایه‌ای چهار روزه به یکی از شهرهای کشور خواهند داشت. مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده پایه نهم به استان یزد، پایه دهم به استان خوزستان و مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس و پایه یازدهم به شهر مقدس مشهد سفر می‌کنند.

در راستای حفظ پیوند مطالب آموزشی ارائه شده در مدرسه با کاربردهای صنعتی و علمی آن‌ها، بخشی از اردوهای مدرسه به بازدید از مراکز علمی یا صنعتی اختصاص یافته است. در این میان می‌توان به بازدید از پژوهشگاه رویان، داروسازی دکتر عبیدی، نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی، کارخانه قالب‌های صنعتی، واگن‌سازی تهران و همچنین بازدید از مجلس شورای اسلامی و بازار تهران (در ارتباط با درس علوم اجتماعی) اشاره کرد.

در میان بازدیدهای زیارتی و فرهنگی می‌توان به سفر زیارتی قم، زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی، بهشت زهرا و مرقد امام، بازدید از باغ موزه دفاع مقدس و موزه عبرت، بازدید از کتابخانه آیت الله مرعشی و … اشاره کرد.

این اردوها که به صورت گسترده و هم به صورت همگانی و هم به صورت اختیاری یا تشویقی برگزار می‌شود سهم به سزایی در حفظ نشاط روحی و روانی دانش‌اموزان دارد. اردوهای یک‌روزه اردوگاه جاجرود، پارک چیتگر، اردوگاه سرخه‌حصار، کوه‌پیمایی توچال و کلکچال، آهار و شکراب و … اشاره کرد.

اردوی تابستانی دریاچه گهر

یکی از اردوهای ویژه در دبیرستان دوره ۲، اردوی تابستانی دریاچه گهر است. این اردو در ایام تابستان و مردادماه برگزار می‌گردد و با سفرهای عادی مدرسه از جهت امکانات اسکان، پذیرایی و غذا و .. متفاوت است. دانش‌آموزان پس از یک پیاده‌روی حدوداً چهار ساعته به حاشیه دریاچه گهر، در نزدیکی شهر دورود از استان لرستان، می‌رسند و پس از برپایی چادرها به مدت سه شب در این مکان مستقر می‌شوند.

اردوی دریاچه گهر
اردوی درسی نوروز موسسه روزبه

اردوی درسی نوروز

با توجه به نیاز دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم به حفظ آمادگی درسی خود در ایام تعطیلات نوروزی و همچنین ضرورت وجود فضایی مناسب برای مطالعه در این ایام، دبیرستان روزبه همه ساله برای پایه‌های یازدهم و دوازدهم اقدام به برگزاری اردوی درسی نوروز در محل اردوگاه جاجرود می‌نماید.

اردوی دانش‌آموزان پایه دوازدهم در دو مرحله و از دوم تا ششم فروردین و هشتم تا دوازدهم فروردین برگزار می‌شود. 
اردوی دانش‌آموزان پایه یازدهم در یک مرحله و از هفتم فروردین تا یازدهم فروردین برگزار می‌گردد.