اردوی تابستان

دبیرستان روزبه تابستان‌ها تعطیل … نیست! اگرچه جنس فعّالیّت‌های دبیرستان در تابستان کمی متفاوت از برنامه مدرسه در سال تحصیلی است، اما به هر حال ارتباط مدرسه و دانش‌آموزان در تابستان قطع نمی‌شود.
اردوی تابستانی در دبیرستان دوره ۲، که حدوداً هشت هفته از تابستان را به خود اختصاص می‌دهد، به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که دانش‌آموزان در این مدّت به فعّالیّت‌های متنوّع درسی، ورزشی و فوق‌برنامه بپردازند و بهترین استفاده را از تعطیلات تابستان ببرند. از جمله فعّالیّت‌های اردوی تابستانی می‌توان به برگزاری کلاس‌های درسی ریاضی و فیزیک، زبان انگلیسی، کلاس‌های ورزشی و کلاس‌‌های فوق‌برنامه اشاره کرد. تلاش شده است تا با ایجاد تنوّع در عناوین فعّالیّت‌های دانش‌آموزان در ایّام اردوی تابستانی، فضایی متفاوت با فضای رسمی سال تحصیلی برای دانش‌آموزان ایجاد شود.

فعّالیّت‌های اردوی تابستانی

کلاس‌های درسی

کلاس‌های ریاضی و فیزیک پایه‌های دهم و یازدهم و البته کلاس‌های تمامی دروس پایه یازدهم، از تابستان آغاز می‌شود.
دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم یک روز از صبح تا ظهر را به حضور در کلاس‌های درسی ریاضی و فیزیک می‌پردازند تا با توجه به حجم این دروس، از فشردگی تدریس این دو درس در طول سال اجتناب شود.

کانون زبان ایران

کلاس‌های زبان انگلیسی

کلاس‌های زبان انگلیسی کانون زبان ایران (ILI) همچون سال تحصیلی در ایّام تابستان نیز برگزار می‌گردد؛ با این تفاوت که با توجه به کوتاه‌تر بودن مدّت زمانی که مدرسه در فصل تابستان دایر است، این کلاس‌ها به صورت فشرده و به صورت سه جلسه در هفته ارائه می‌گردد. توضیحات بیشتر در مورد این کلاس‌ها را در اینجا ملاحظه کنید.

کلاس‌های ورزشی

علاوه بر آموزش شنا که به صورت ثابت در برنامه همه پایه‌ها قرار گرفته است، کلاس‌های ورزشی جودو، بسکتبال، والیبال، فوتبال و تیم شنا (شنای پیشرفته) نیز در برنامه تابستانی قرار گرفته است که دانش‌آموزان بنا بر علاقه خود یک رشته را انتخاب کرده و آموزش‌های لازم را در ارتباط با آن دریافت می‌کنند.

آموزش شنا

آموزش شنا که یکی از برنامه‌های ورزشی ثابت در مؤسسه فرهنگی روزبه است و نگاهی کلان از پیش‌دبستانی تا دوازدهم نسبت به آن وجود دارد، یکی از بخش‌های پررنگ اردوی تابستانی است. در اردوی تابستان، دانش‌آموزان پایه‌های مختلف دو جلسه در هفته از استخر مجموعه بامداد (جنب مدرسه) جهت آموزش شنا استفاده می‌کنند.

کلاس‌های فوق‌برنامه

بخش قابل توجّهی از برنامه اردوی تابستان به برگزاری کلاس‌های متنوّع، تحت عنوان کلاس‌های فوق‌برنامه اختصاص یافته است. کلاس‌های مهارتی، هنری، علمی و … که در آن دانش‌آموزان بنا بر علاقه و اولویّت‌بندی خود در آن‌ها شرکت می‌کنند تا از فرصت تابستان بیشترین بهره را ببرند. توضیحات بیشتر در مورد این کلاس‌ها را در اینجا ملاحظه کنید.

اردوی تفریحی دریاچه گهر

همه ساله و در میانه اردوی تابستانی، سفری چهار روزه به دریاچه گهر دراستان لرستان انجام می‌شود که البته به صورت اختیاری و با ظرفیّت محدود برگزار می‌گردد.
این اردو با توجه به مسیر کوه‌پیمایی نسبتاً طولانی آن و برپایی کمپ و اسکان دانش‌آموزان در چادرها، سفری ویژه و منحصر به فرد بوده و از جذّابیّت بسیاری برای دانش‌آموزان برخوردار است.

کلاس جودو از جمله کلاس‌های ورزشی است که در اردوی تابستان مورد استقبال دانش‌آموزان قرار گرفته است و چندین سال است که جای ثابتی را در این اردو به خود اختصاص داده است.

برنامه اردوي تابستاني 98