فوق‌برنامه

دبیرستان روزبه دوره ۲ همه ساله و به جهت شکوفایی هرچه بیشتر استعدادهای دانش‌آموزان عزیز و تلاش برای پاسخ‌گویی به نیازهای متنوع ایشان، اقدام به برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه می‌نماید. این کلاس‌های که در زمینه‌های مختلف علمی، ورزشی، قرآنی، هنری، مهارتی و … برگزار می‌گردد، چه در سال تحصیلی و چه در اردوی تابستانی سهم ثابتی از برنامه هفتگی را به خود اختصاص داده است. البته  شرکت در این کلاس‌ها اختیاری بوده و دانش‌آموزان می‌توانند بر اساس علاقه خود در أن‌ها شرکت نمایند. در ادامه به اختصار به عناوین کلاس‌های مختلف فوق‌برنامه در دبیرستان دوره ۲ اشاره شده است.

در دبیرستان روزبه دوره ۲، گروه اندیشه به مجموعه کلاس‌هایی گفته می‌شود که در آن‌ها به صورت پیشرفته‌تر به حل مسائل در دروس مختلفی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی پرداخته می‌شود. هدف از برگزاری این کلاس‌ها، تقویت مهارت‌های حل مسئله و توجه به علاقه‌مندی دانش‌آموزان مستعد برای دریافت مفاهیم پیچیده‌تر در دروس نظری است. برخی از دانش‌آموزانی که در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند، با شرکت در المپیادهای علمی دانش‌آموزی دانش خود را محک می‌زنند.

با توجه به نیازها و علاقه‌مندی‌های متنوع دانش‌آموزان در سنین نوجوانی، تلاش می‌شود تا با ارائه دوره‌های متنوع علمی، هنری، مهارتی، مذهبی و … گستره‌ای با تنوع قابل قبول برای پاسخ به این نیازها و علاقه‌مندی‌ها ایجاد گردد. این امکان در قالب کلاس‌های فوق‌برنامه در دبیرستان روزبه دوره ۲ در نظر گرفته شده است و دو ساعت از برنامه هفتگی دبیرستان به این امر اختصاص یافته است. شرکت در این کلاس‌ها اختیاری بوده و دانش‌آموزان می‌توانند با توجه به علاقه خود کلاس مورد نظر را برای شرکت انتخاب نمایند. همچنین در ایام تابستان این کلاس‌ها نقش پررنگی در برنامه تابستانی دانش‌آموزان دارند.

علاوه بر برنامه عمومی دبیرستان برای همه دانش‌آموزان، کلاس‌های ورزشی فوق برنامه برای دانش‌آموزان علاقه‌مند در فراغت مختصر روزهای پنج‌شنبه بعدازظهر برگزار می‌شود. این کلاس‌ها که شامل والیبال، فوتبال، بسکتبال و تیم شنا می‌باشد، با توجه به استقبال دانش‌آموزان و علاقه‌مندی ایشان برگزار می‌شود. همچنین در ایام تابستان و با توجه به فراغت بیشتر دانش‌آموزان از امور آموزشی، کلاس‌هایی با تنوع و تعداد جلسات بیشتر برگزار می‌شود که توضیحات آن را می‌توانید در صفحه اردوی تابستان مشاهده نمایید.

برخی از عناوین کلاس‌های فوق‌برنامه

دفترچه راهنمای کلاس‌های فوق‌برنامه

دانش‌آموزان عزیز می‌توانند پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای کلاس‌های فوق‌برنامه و اطلاع از کلاس‌های ارائه شده در این نیم‌سال، به منظور ثبت‌نام و اعلام اولویت‌های خود در هریک از کلاس‌های گروه اندیشه، فوق‌برنامه از لینک ثبت نام زیر (که در بازه ثبت‌نام قرار داده می‌شود) استفاده نمایند.