مراسم و مناسبت‌ها

رویدادها و مناسبت‌های مذهبی و ملّی همواره در مؤسّسه فرهنگی روزبه مورد توجّه بوده و تلاش می‌شود تا از طریق برگزاری برنامه‌ها و مراسمات گوناگون، ارتباط دانش‌آموزان با هویّت دینی و ملّی خود تقویّت و تعمیق شود. در برنامه سالانه دبیرستان دوره دو، هر پایه مسئولیّت برگزاری یکی از جشن‌ها را برعهده دارد که این جشن توسط خود دانش‌آموزان برنامه‌ریزی، آماده‌سازی و اجرا می‌شوند تا در این فرآیند، مسئولیّت‌پذیری، کار گروهی و توانمندی‌های هنری و اجرایی ایشان نیز تقویّت شود.

برخی از مراسم و مناسبت‌هایی که به طور معمول در دبیرستان دوره دوم برگزار می‌شود، در ادامه آمده است:

جشن نیمه شعبان

اعیاد مذهبی

جشن‌های متعدّدی به مناسبت اعیاد مذهبی در دبیرستان دوره دوم برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به جشن میلاد پیامبر و امام جعفر صادق (ع)، ولادت امام علی (ع)، نیمه شعبان و … اشاره کرد.

سخنرانی فرهنگی

برنامه‌های علمی – فرهنگی

برنامه‌های سخنرانی، پخش فیلم و مستند، پرسش و پاسخ و … از جمله برنامه‌های دیگری است که با توجّه به مناسبت‌های تقویمی یا مسائل روز در دبیرستان دوره دوم برگزار می‌شود.

مراسم عزاداری

مراسم عزاداری

برنامه‌های عزاداری در ایّام محرّم، اربعین حسینی، فاطمیّه و شهادت معصومین (ع) در مدرسه برگزار می‌گردد. دانش‌آموزان سهم مهمّی در برپایی این برنامه‌ها دارند.

جشن پیروزی انقلاب اسلامی

جشن پیروزی انقلاب اسلامی

جشن پیروزی انقلاب اسلامی که در ایّام دهه فجر و توسّط یکی از پایه‌ها برگزار می‌شود، یکی از مناسبت‌های ملّی است که در دبیرستان دوره دوم به آن پرداخته می‌شود.

آشنایی با متون دینی

در این برنامه‌ها تلاش می‌شود تا دانش‌آموزان در حدّ مختصری با معارف فرازهایی از نهج‌البلاغه، صحیفه سجّادیه، ادعیّه منتخب و دیگر متون غنی مذهبی آشنا شوند.

مسابقات قرآن کریم

مسابقات قرآن کریم

مسابقات قرآن یادواره استاد روزبه، هر سال و در اردیبهشت ماه در دبیرستان دوره دوم برگزار می‌شود. برای مشاهده اطّلاعات بیشتر در رابطه با این مسابقات می‌توانید به صفحه «مسابقات قرآن» مراجعه فرمایید.