اردوها و بازدیدها

از جمله فعّالیّت‌های مفیدی که مدرسه به آن می‌پردازد برگزاری اردوها، بازدیدهای علمی، تفریحی و زیارتی است.

عناوین زیر از جمله مواردی است که به عنوان اهداف کلّی اردوها و بازدیدها مدنظر قرار گرفته است:

  • ایجاد بستر مناسب برای تمرین یک زندگی دسته‌‌جمعی
  • تقویت حسّ تعاون و همکاری از طریق سپردن کار و مسئولیّت‌ها
  • کسب تجربه در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی همچنین تقویت بنیه اعتقادی
  • کمک به فرآیند اجتماعی‌شدن و ارتقاء مهارت‌های زندگی
  • افزایش آگاهی‌های عمومی و محیطی نسبت به مشاغل، علوم و فنون
  • پرهیز از یکنواختی و روزمرگی فرآیند یادگیری و تحصیل

دانش‌آموزان پایه‌های هفتم و هشتم هر سال یک سفر پایه‌ای چهار روزه به یکی از شهرهای کشور خواهند داشت. مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده پایه هفتم به شهر مقدّس مشهد و پایه هشتم به شهر اصفهان سفر کرده که در این سفرها برنامه‌های زیارتی، بازدیدها و برنامه‌های تفریحی متنوعی برای ایشان برگزار می‌گردد.

از جمله بازدیدهای زیارتی و فرهنگی می‌توان به سفر زیارتی یک روزه به قم، بازدید و زیارت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی، بازدید و زیارت حرم امام‌زاده داوود، بازدید از حسینیه جماران و برگزاری مراسم عزاداری در مسجد ده ونک اشاره کرد. همچنین برای دانش‌آموزان پایه هفتم سفری چند روزه به شهر مقدّس مشهد برنامه‌ریزی شده است که در قسمت سفر‌های پایه‌ای به آن اشاره خواهد شد.

در راستای حفظ پیوند مطالب آموزشی ارائه شده در مدرسه با کاربردهای صنعتی و علمی آن‌ها، بخشی از اردوهای مدرسه به بازدید از مراکز علمی، موزه‌ها یا پژوهش‌سراها اختصاص یافته است. در این میان می‌توان به بازدید از موزه علوم کتابخانه ملّی، موزه ایران باستان، موزه برق، موزه مخابرات و پژوهش‌سرای آسمان اشاره کرد.

این اردوها که هم به صورت همگانی و هم به صورت اختیاری یا تشویقی برگزار می‌شود سهم به سزایی در حفظ نشاط روحی و روانی دانش‌اموزان دارد. اردوهای یک‌روزه اردوگاه جاجرود، پارک چیتگر، اردوگاه سرخه‌حصار، بوستان جوانمردان، برنامه‌های کوه‌پیمایی و همچنین اردوهای تشویقی در خود مدرسه از جمله این برنامه‌ها می‌باشد.

اردوی پدر و پسر

مدرسه با هدف ارتباط بیشتر و نزدیک تر پدران و پسران که از اهمیت ویژه ای در دوران بلوغ برخوردار است، اردوی نیم روزه ی پدر و پسر را در اردوگاه جاجرود برگزار می‌کند. در این برنامه، دانش‌آموزان به همراه پدران‌شان در مسابقات و فعّالیت‌هایی متنوع و جذّاب ورزشی و تفریحی شرکت می‌کنند و روزی به یاد ماندنی را تجربه خواهند کرد.

اردوی پدر و پسر | اردوگاه جاجرود