اردوی تابستان

دبیرستان روزبه تابستان‌ها تعطیل … نیست! اگرچه جنس فعّالیّت‌های دبیرستان در تابستان کمی متفاوت از برنامه مدرسه در سال تحصیلی است، اما به هر حال ارتباط مدرسه و دانش‌آموزان در تابستان قطع نمی‌شود.
تابستان فرصت مغتنمی است که می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح علاوه بر اینکه اوقات فراغت و بانشاطی را برای دانش‌آموزان مهیّا کرد، زمینه مناسبی برای مهارت آموزی و پرداختن به علایق و انگیزه های ایشان فراهم کرد.. همین امر سبب می‌شود تا دانش‌آموزان با اهمیّت برنامه‌ریزی صحیح اوقات فراغت و استفاده درست از وقت و عمر خویش آشنا شده و ضمن پرداختن به تفریحات و سرگرمی‌های دلخواه، به فعّالیّت‌های مورد علاقه خویش که در طول سال تحصیلی فرصت مناسبی برای پرداختن به آن‌ها نداشته‌اند، اشتغال یابند. اردوی تابستانی در مدّت زمان تقریباً هشت هفته ای و در اردوگاه شهید باهنر تهران و مدرسه برگزار می‌شود.

اردوی تابستان

فعّالیّت‌های اردوی تابستانی

برنامه اردوی تابستانی دبیرستان روزبه دوره ۱، در اردوگاه شهید باهنر برگزار می‌شود:

صبحگاه

اردو با برنامه صبحگاه آغاز می‌شود و در آن، برنامه ی روز اردو، مسئولیّت‌ها و سایر مسائل اجرایی اردو مرور می‌شود.

صبحگاه در اردو

کلاس‌های آموزشی

کلاس‌های آموزشی اردو که عمدتاً کلاس‌های عملی و کارگاهی می‌باشد، بخش اصلی اردو را تشکیل می‌دهد. برخی از عناوین این کلاس‌ها عبارتند از: حکّاکی روی فلز، معرّق، عکاسی، سفال‌گری، سرود و تواشیح، نجوم، کمک‌های اولیه، نجّاری، نمایش و …

کلاس موزاییک هنری

پذیرایی

خوشمزه‌ترین قسمت برنامه اردوی تابستان، قسمت پذیرایی است. پذیرایی روزهای مختلف متفاوت است و با کمک خود دانش‌آموزان آماده‌سازی و پخش می‌شود.

پذیرایی اردوی تابستان

استخر

آخرین بخش برنامه روزانه اردو، برنامه استخر است. دانش‌آموزان در روزهای گرم تابستان از استخر اردوگاه برای آموزش شنا و تفریح استفاده می‌کنند.

استخر منظریّه

اردوی مهارتی

یکی از فعّالیّت‌های ویژه اردوی تابستان، برگزاری اردوی مهارتی است. در این اردو، دانش‌آموزان در یک برنامه نیم‌روزه به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند و باید فعّالیّت‌های مختلفی از جمله نقشه‌یابی، بازی‌های گروهی، آماده‌سازی و پختن غذا و … را انجام دهند و در این میان با بعضی از مهارت‌های اردویی مانند گره‌زدن، درست کردن اجاق و … آشنا می‌شوند.