مراسم و مناسبت‌ها

رویدادها و مناسبت‌های مذهبی و ملی همواره در مؤسسه فرهنگی روزبه مورد توجه بوده و تلاش می‌شود تا از طریق برگزاری برنامه‌ها و مراسم گوناگون، ارتباط دانش‌آموزان با هویت دینی و ملی خود تقویت و تعمیق شود.علاوه بر این در دبیرستان دوره اوّل تلاش می‌شود تا بخشی از این برنامه‌ها با کمک و همکاری خود دانش‌آموزان برگزار شود تا مسئولیّت‌پذیری، کار گروهی و توانمندی‌های هنری و اجرایی ایشان نیز تقویّت شود. برخی از مراسم و مناسبت‌هایی که در دبیرستان دوره اوّل همه‌ساله برگزار می‌شود، در ادامه آمده است.

جشن نیمه شعبان دبیرستان روزبه

اعیاد مذهبی

جشن‌های متعدّدی به مناسبت اعیاد مذهبی در دبیرستان دوره اوّل برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به جشن میلاد پیامبر و امام جعفر صادق (ع)، ولادت امام علی (ع)، نیمه شعبان و … اشاره کرد.

جشن پیروزی انقلاب دبیرستان روزبه

جشن پیروزی انقلاب اسلامی

جشن پیروزی انقلاب اسلامی که در ایّام دهه فجر و با همکاری خود دانش‌آموزان برگزار می‌شود، یکی از مناسبت‌های ملّی است که در دبیرستان دوره اوّل به آن پرداخته می‌شود.

مراسم عزاداری مدرسه روزبه

مراسم‌ عزاداری

برنامه‌های عزاداری در ایّام محرّم، اربعین حسینی، فاطمیّه و شهادت معصومین (ع) در مدرسه برگزار می‌گردد. دانش‌آموزان سهم مهمّی در برپایی این برنامه‌ها دارند.

اداره دانش‌آموزی مدرسه

اداره دانش‌آموزی مدرسه

اداره کامل مدرسه در یک روز، تجربه جدیدی است که دانش‌آموزان یک روز از سال تحصیلی را با عنوان “مدرسه در دست دانش‌آموزان” تجربه می‌کنند. در این روز تمامی مسئولیّت‌های مدرسه به خود دانش‌آموزان واگذار می‌شود.

جشن تشریف دبیرستان روزبه

جشن تشریف

دانش‌آموزان پایه هشتم، با رسیدن به سنّ بلوغ، در این مراسم آمادگی انجام فرایض دینی را کسب خواهند کرد و به شکرانه رسیدن به فصل جدیدی از بندگی پروردگار، جشن می‌گیرند.

مسابقات قرآن دبیرستان روزبه

مسابقات قرآن کریم

در پایان هر سال تحصیلی، جمع‌بندی فعّالیّت‌های قرآنی در قالب مسابقات قرآن برگزار شده که در آن دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف روانخوانی، حفظ و مفاهیم به رقابت می‌پردازند.