مسابقات ورزشی

مسابقات ورزشی دبستان، تنها محلّی برای محک زدن توانمندی‌های ورزشی دانش‌آموزان نیست؛ بلکه محیطی با نشاط و با طراوت برای تمرین و فراگیری کار تیمی و رقابت سالم نیز هست. برگزاری این مسابقات در طول سال تحصیلی و در مقاطع زمانی گوناگون، به ایجاد تنوّع و نشاط در برنامه آموزشی مدرسه نیز کمک شایانی می‌نماید. این مسابقات در رشته‌های مختلف تیمی و انفرادی برگزار می‌شود.

ملاک این مسابقه رکورد افراد حاضر است و بالاترین رکورد یعنی کمترین زمان و بیشترین تعداد طناب‌زنی برنده مسابقه خواهد بود. بنابر استقبال جمعی دانش‌آموزان این مسابقات در زنگ‌های تفریح برگزار می‌گردد.

هر کلاس می‌تواند حداکثر 2 تیم به این مسابقات معرفی نماید. مسابقات به صورت حذفی برگزار شده و در انتها تیم‌های منتخب در مسابقات دوره‌ای شرکت می‌نمایند تا تیم برنده معلوم شود. زمان پیش‌بینی‌شده برای هر بازی 5 دقیقه است.

شرکت در این مسابقات به صورت داوطلبانه انجام می‌گیرد. تعداد افراد هر تیم 3 نفر (یک نفر از هر پایه) می‌باشند و تعداد تیم‌های شرکت‌کننده آزاد و بستگی به میزان ثبت‌نام و استقبال دانش‌آموزی دارد.

هر کلاس می‌تواند حداکثر 4 تیم به این مسابقات معرفی نماید و پس از برگزاری مسابقات به صورت حذفی، برندگان در مسابقات دوره‌ای شرکت کرده و به رقابت خواهند پرداخت.

هر کلاس می‌تواند حداکثر 4 تیم را به این مسابقات معرفی نماید. تیم‌های منتخب هر پایه در مسابقات دوره‌ای شرکت می‌نمایند تا تیم برنده معلوم شود.

حریفان توسط قرعه‌کشی انتخاب و پس از مسابقه در سطح پایه راهی فینال می‌شوند و در فینال بسته به تعداد شرکت‌کنندگان، مسابقات به صورت حذفی یا دوره‌ای برگزار می‌شود.

هر کلاس می‌تواند حداکثر 4 تیم را به این مسابقات معرفی نماید. مسابقات به صورت حذفی برگزار شده و در انتها تیم‌های منتخب در مسابقات دوره‌ای شرکت می‌نمایند تا تیم برنده معلوم شود. زمان پیش‌بینی‌شده برای هر بازی 7 دقیقه است.

تعداد نفرات شرکت‌کننده بسته به میزان ثبت‌نام و استقبال دانش‌آموزان آزاد است. دانش‌آموزان در گروه‌های 5 یا 7 نفره تقسیم می‌شوند. نفرات اول تا سوم هر گروه برای مسابقه با نفرات برتر گروه‌های دیگر آماده خواهند شد. مسافت
مسابقه 25 متر می‌باشد.