مراسم و مناسبت‌ها

رویدادها و مناسبت‌های مذهبی و ملّی همواره در مؤسسه فرهنگی روزبه مورد توجه بوده و تلاش می‌شود تا از طریق برگزاری برنامه‌ها و مراسمات گوناگون، ارتباط دانش‌آموزان با هویت دینی و ملّی خود تقویت و تعمیق شود. علاوه بر این در دبستان دوره دو تلاش می‌شود تا بخشی از این برنامه‌ها با کمک و همکاری خود دانش‌آموزان برگزار شود تا مسئولیّت‌پذیری، کار گروهی و توانمندی‌های هنری و اجرایی ایشان نیز تقویت شود. برخی از مراسم و مناسبت‌هایی که در دبستان دوره دو همه‌ساله برگزار می‌شود، در ادامه آمده است.

جشن عید مبعث

اعیاد مذهبی

جشن‌های مربوط به اعیاد مذهبی همچون عید مبعث، ولادت معصومین (ع) و … با برنامه‌های شاد و مفرّحی همراه است که تلاش می‌شود با مشارکت خود دانش‌آموزان برگزار شود.

مراسم عزاداری

مراسم عزاداری

برنامه‌های عزاداری محرّم، فاطمیّه و شهادت معصومین (ع)، از جمله مناسبت‌های مذهبی است که تلاش می‌شود در آن‌ها دانش‌آموزان دبستانی با سیره و روش بزرگانی دینی بیشتر آشنا شده و در عین حال روحیّه مذهبی ایشان تقویّت شود.

مسابقات قرآن

مسابقات قرآن

در پایان هر سال تحصیلی، جمع‌بندی فعّالیّت‌های قرآنی در قالب مسابقات قرآن برگزار شده که در آن دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف روانخوانی، حفظ و مفاهیم به رقابت می‌پردازند. برای توضیحات بیشتر، به صفحه «مسابقات قرآن» مراجعه فرمایید.