اتاق بازی

بازی یکی از بهترین ابزارهای آموزشی در سنین کودکی است. به همین منظور مجموعه‌ متنوعی از بازی‌های فکری و مهارتی در اتاقی تحت عنوان اتاق بازی در دبستان روزبه گردآوری شده است تا در کنار ایجاد لحظاتی مفرّح برای دانش‌آموزان، انواع مهارت‌های ایشان از جمله سرعت عمل،‌ خلاقیّت، تفکر منطقی، شناخت و تسلط بر حواس و … تقویت شود.

دانش‌آموزان هر پایه در دبستان دوره یک، یک زنگ در هفته را در اتاق بازی می‌گذرانند و در این زمان‌ها، بازی‌های متناسب با شرایط سنّی خود را به صورت فردی یا گروهی انجام می‌دهند. علاوه بر این دانش‌آموزان پیش‌دبستانی کلاسی تحت عنوان بازی‌های میدانی (یا بازی‌های پرورشی) در برنامه دارند که در آن به بازی‌های فیزیکی و حرکتی می‌پردازند که به نوعی جایگزین زنگ ورزش برای نوآموزان است. این کلاس با همین عنوان در اردوی تابستان نیز برای هر سه پایه برگزار می‌شود.

همچنین یکی از مسابقات پرطرفدار در مدرسه که تحت قالب مسابقات بازی فکری برگزار می‌شود نیز از جمله فعّالیت‌های جانبی مربوط به بازی و اتاق بازی است. دانش‌آموزان در قالب مسابقات پرورشی و به صورت گروهی یا فردی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و نفرات برتر هر بازی معرفی و تقدیر می‌شوند.