مراسم و مناسبت‌ها

برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های متعدد یکی از فعّالیّت‌های مستمر در دبستان دوره اول است، جشن‌هایی که به مناسبت‌های مختلف و در مقاطع مختلف سال تحصیلی برگزار می‌گردد. علاوه بر این، رویدادها و مناسبت‌های مذهبی و ملی همواره در موسسه فرهنگی روزبه مورد توجه بوده و تلاش می‌شود تا از طریق برگزاری برنامه‌ها و مراسمات گوناگون، ارتباط دانش‌آموزان با هویت دینی و ملی خود تقویت و تعمیق شود.

همچنین تلاش می‌شود این برنامه‌ها تا حد امکان با همکاری و همراهی خود دانش‌آموزان برگزار شود تا در این فرآیند مسئولیّت‌پذیری، اعتماد به نفس و خلّاقیّت ایشان نیز تقویت شود. برخی از مراسم و مناسبت‌هایی که در دبستان دوره اوّل همه‌ساله برگزار می‌شود، در ادامه آمده است.

جشن آغاز سال تحصیلی

شروع سال تحصیلی جدید و البتّه جشن شکوفه‌ها و ورود نوآموزان به دبستان روزبه اوّلین مناسبت هر سال تحصیلی است. در این برنامه تلاش‌ می‌شود خاطره بانشاطی از روز اوّل مدرسه در ذهن دانش‌آموزان نقش بندد.

اعیاد مذهبی

اعیاد مذهبی همچون عید مبعث، ولادت معصومین (ع) و … با برنامه‌های شاد و مفرّحی همراه است که تلاش می‌شود با مشارکت خود دانش‌آموزان برگزار شود.

جشن الفبا

دانش‌آموزان پایه اوّل دبستان، توانایی خواندن و نوشتن خود و پایان آموزش حروف الفبا را به همراه والدین و آموزگاران خود جشن می‌گیرند.

مراسم‌های عزاداری

برنامه‌های عزاداری محرّم، فاطمیّه و شهادت معصومین (ع)، از جمله مناسبت‌های مذهبی است که تلاش می‌شود در آن‌ها دانش‌آموزان دبستانی با سیره و روش بزرگانی دینی بیشتر آشنا شده و در عین حال روحیّه مذهبی ایشان تقویّت شود.

جشن پیش‌دبستانی

جشن پایان سال تحصیلی

در پایان هر سال تحصیلی، هر پایه جشنی مخصوص به خود را برگزار می‌کند. در این جشن که با حضور والدین دانش‌آموزان برگزار می‌شود، دستاوردهای دانش‌آموزان در یک سال تحصیلی ارائه می‌شود.

جشن قرآن

در پایان هر سال تحصیلی و به شکرانه یک سال انس با قرآن کریم، دانش‌آموزان و آموزگاران در این جشن گرد هم جمع می‌شوند و برنامه‌هایی از جمله تواشیح و سرود، جمع‌خوانی قرآن کریم و … را برگزار می‌نمایند.