گزارش پروژه‌های در دست ساخت

خبر خیلی سریع به گوش همه رسید و هر چه گذشت به اندوه آن اضافه شد. زلزله‌ای شدید این بار کرمانشاه را لرزاند و زنان و مردان بسیاری را داغ‌دار کرد.
از همان ساعات اولیه حادثه، کمک‌های مردم وظیفه‌شناس به سوی کرمانشاه ارسال شد. اما امروز بعد از گذشت ماه‌ها از این حادثه، این مناطق همچنان نیازمند بازسازی زیرساخت‌های اولیّه مثل مدرسه، بیمارستان و … است.
از نخستین روزهای حادثه، دانش‌آموختگان مؤسسه فرهنگی روزبه با جمع‌آوری کمک‌های نقدی، خریداری مایحتاج و ارسال آن در حد امکان سعی کردند وظیفه انسانی، دینی و اجتماعی خود را به جا آورند و در عین حال از همان زمان به فکر اقدامی موثّر و ماندگار برای مردم این منطقه بودند.
پس از برگزاری نشست‌های اولیّه، مشورت با مطلعین و متخصّصین، بازدید اولیه از مناطق و رایزنی با مقامات منطقه و بررسی نیازهای مناطق آسیب‌دیده، تصمیم بر آن شد تا گروه پروژه‌های عمرانی دانش‌آموختگان روزبه، در ادامه فعّالیت‌های انسان‌دوستانه خود این بار در کرمانشاه اقدام به ساخت مدرسه برای کودکان و نوجوانانی نماید که به واسطه زلزله و فقدان فضای آموزشی ایمن، از شرایط مناسب برای تحصیل محروم شده‌اند.
پس از بازدید از مناطق توسط کارشناسان گروه و مشورت با مسئولین و سازمان‌های ذی‌ربط از جمله سازمان نوسازی مدارس استان کرمانشاه، گروه تصمیم به ساخت دو مدرسه در مناطقی از استان کرمانشاه گرفت.
این نکته نیز قابل ذکر است که در شهرستان‌های دیگر این استان مثل سرپل ذهاب، ازگله و ثلاث باباجانی به عنوان مراکز اصلی زلزله مدارسی تخریب یا غیر قابل استفاده گشته‌اند که ساخت بیشتر آنها توسط خیرین دیگری تقبل شده است.