گروه پروژه‌های عمرانی مناطق محروم دانش‌آموختگان مؤسسه فرهنگی روزبه

گروه پروژه‌های عمرانی دانش‌آموختگان مؤسسه فرهنگی روزبه گروهی مردم‌نهاد است که صرفاَ با هدف ساخت اماکن مورد نیاز در مناطق محروم کشور از سال 1380 تشکیل شده است، اعضای گروه از دانش‌آموختگان مؤسسه فرهنگی روزبه می‌باشند.
در پی وقوع سیل سال 1380 در مناطق شمال کشور و وضعیّت اسفناک سیل‌زدگان و شرایط نامناسب بهداشتی بازماندگان این حادثه، دانش‌آموختگان مؤسسه فرهنگی روزبه با همکاری و حمایت مؤسسه، مشارکت اولیای محترم و افراد نیکوکار در مهرماه سال 1380 شروع به ساخت 4 خانه بهداشت در مناطق مذکور کردند. این پروژه‌ها در کمتر از شش ماه در روستاهای لوه، ترجنلی، تنگراه و دارآباد در استان گلستان در تاریخ 1380/12/23 تحویل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این شروعی بود برای پروژه‌های عمرانی بعدی از قبیل ساخت مدرسه برای دانش‌آموزان مناطق محروم استان بوشهر و مناطقی از قزوین و کمک به هم‌وطنان داغدار کرمانی برای زلزله بزرگ بم. یکی از نتایج ثمربخش این پروژه‌ها، برگزاری چندین نوبت اردوهای جهادی بود که علاوه بر فارغ‌التحصیلان، دانش‌آموزان مدرسه نیز در آن شرکت داشتند.
گروه پس از وقفه‌ای چند ساله، به سبب زلزله ویرانگر کرمانشاه، مجدداً فعّالیت خود را آغاز نموده است و در حال ساخت دو مدرسه در مناطقی از استان کرمانشاه می‌باشد.