آزمایشگاه1398-3-25 12:56:22 +04:30

در قرنی زندگی می کنیم که مجهز بودن به دانش عمومی در حوزه‌های مختلف علوم تجربی، از شیمی و زیست شناسی گرفته تا فیزیک و زمین شناسی، یک ضرورت محسوب می شود.

از همین رو آموزش علوم تجربی در موسسه فرهنگی روزبه از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و نگاه کلانی در سطح موسسه نسبت به آموزش علوم تجربی وجود دارد.

موسسه روزبه تلاش کرده است تا با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی به روز و کارآمد، امکان مشاهده و یادگیری از طریق آزمایش را برای دانش آموزان فراهم آورد و از این طریق علوم تجربی را به صورتی جذاب تر، مفهومی تر و عمیق تر آموزش دهد.

در این موسسه و در مقاطع گوناگون، متناسب با سطح علمی دانش آموزان و امکانات اجرایی مدرسه در هر مقطع، فعالیت های گسترده ای در این حوزه ارائه می شود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تلفیق کلاس درس و آزمایشگاه به منظور درک بهتر مفاهیم درسی

  • قرار گرفتن کلاس آزمایشگاه به صورت ثابت در برنامه درسی (دبیرستان دو)
  • کلاس های فوق برنامه (سرگرمی های فیزیک، آزمایشگاه زیست، پل ماکارونی و …)
  • بازدیدهای علمی (بازدید از پژوهشکده رویان، شرکت های داروسازی، سدها و …)

  • ارائه مطالب علمی (سخنرانی علمی، ارائه دانش آموزی، پخش فیلم و …)

  • مسابقات علمی (نجات تخم مرغ، موشک آبی، پل ماکارونی و …)

در قرن حاضر، علم و فناوری در زندگی شخصی و تحصیلی دانش‌آموزان جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. دانش عمومی در حوزه‌های مختلف علوم تجربی، از فیزیک و زمین شناسی گرفته تا شیمی و زیست‌شناسی، نه تنها برای تحصیل و فعالیت‌های کاری، بلکه در زندگی روزمره افراد نیز ضرورت پیدا کرده است. علوم تجربی در حقیقت همان فرآیند جست‌وجو و کشف قوانین حاکم بر طبیعت و مجموعه‌ی دانش حاصل از این جست‌وجو است. بنابراین، درک مفاهیم اساسی در علوم تجربی، برای درک و تعامل بهتر با جهان درون و جهان پیرامون ما اهمیت ویژه‌ای دارد. درک فناوری‌های ساده و پیچیده‌ای که امروزه زندگی همه ی ما را تحت تأثیر قرار داده است نیز از طریق درک مفاهیم اساسی همین علوم میسر می‌شود.
موسسه فرهنگی روزبه، با درک و تأکید بر جایگاه ویژه علوم تجربی در عصر کنونی، تلاش نموده است تا با هدف‌گذاری مناسب در این حوزه و اتخاذ رویکردهای آموزشی مناسب، مهارت‌های لازم در این زمینه را برای دانش‌آموزان خود فراهم آورد. در اینجا می‌توانید این اهداف و رویکردهای آموزشی را مطالعه نمایید.

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here